Licensed to Providence College      HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 8/7/2016 02:18 PM
         Narragansett League Al Pool Meet 2016 - 8/6/2016 to 8/7/2016          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 15.28      8/1999 Jamie Glashow, Kendbrin                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fitzgerald, Lauren         8 Abbott Run-NE          15.50      15.62   20  
  2 Collins, Amelia            8 Bearcroft Bears-NE     17.71      16.32   17  
  3 Coleman, Kate              8 Bearcroft Bears-NE     17.53      16.37   16  
  4 Biggs, Lucy                8 Sstc                   17.87      16.91   15  
  5 Abbruzzese, Hailey         8 Stingrays-NE           16.28      17.13   14  
  6 Craft, Lydia A             7 Kirkbrae               18.40      17.19   13  
  7 Vrees, Jordan I            8 Kirkbrae               17.56      18.06   12  
  8 Marchand, Sophia           8 Stingrays-NE           18.53      18.12   11  
B - Final
  9 Burns, Mallory E           8 Abbott Run-NE          18.69      19.03    9  
 10 Cruise, Emma               8 SLM-NE                 18.90      19.25    7  
 11 Hughes, Fiona C            6 Kirkbrae               20.31      19.60    6  
 12 McDonald, Sienna S         8 HIGH                   21.44      20.35    5  
 13 Cornwell, Helena P         7 Abbott Run-NE          21.78      20.50    4  
 14 DeMarco, Addison A         7 Abbott Run-NE          22.24      21.75    3  
 15 Pereira, Sofia E           7 Kirkbrae               22.30      21.84    2  
 16 Erwin, Olivia              7 Bearcroft Bears-NE     21.50      22.03    1  
 
Event 2  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 13.84      8/2000 Connor Swanson, Memorial                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Holden D            8 Kirkbrae               15.54      15.81   20  
  2 Andrews, Tristan           7 Gators-ZZ              18.63      17.37   17  
  3 Huard, Blake               8 Stingrays-NE           18.65      18.25   16  
  4 Zito, Jarrett              8 SLM-NE                 18.31      18.31   15  
  5 McGarry, Teddy             8 SLM-NE                 20.12      18.37   14  
  6 Kornacki, William          8 Gators-ZZ              19.31      18.72   13  
  7 Castano, Tomas             7 GM Ma                  18.90      19.61   12  
  8 Lemery, Ryan J             8 Kirkbrae               20.84      21.97   11  
B - Final
  9 Hughes, Cormac O           8 Kirkbrae               21.10      19.94    9  
 10 Blette, Harrison           8 SLM-NE                 22.15      20.63    7  
 11 Wysor, Eli                 6 Gators-ZZ              22.47      21.56    6  
 12 Kuncz, Ryan                7 Abbott Run-NE          21.29      22.15    5  
 13 Sutula, Declan             8 Bearcroft Bears-NE     22.50      22.25    4  
 14 Reynolds, John             8 KEND-NE                22.34      22.41    3  
 15 Poloski, Dylan             7 SLM-NE                 21.90      22.59    2  
 16 Bengston, Bodhi            7 Sstc                   21.50      23.06    1  
 
Event 3  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 29.24      8/2009 Haley Hughes, Fuller                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lynch, Amelia             10 Gators-ZZ              35.47      36.01   20  
  2 Feeney, Mackenzie J       10 Abbott Run-NE          35.47      36.11   17  
  3 Blette, Madeline           9 SLM-NE                 35.93      36.17   16  
  4 Zexter, Odille            10 GM Ma                  35.52      36.42   15  
  5 Fallon, Lucia             10 GM Ma                  37.71      37.17   14  
  6 Kotnisz, Natalia           9 Stingrays-NE           37.85      37.30   13  
  7 Benadouda, Ines           10 GM Ma                  38.54      38.29   12  
  8 Lanzi, Caroline            9 SLM-NE                 39.62      42.32   11  
B - Final
  9 Reikhrud, Lauren          10 Gators-ZZ              40.46      35.98    9  
 10 Lindsay, Kelsey M         10 Abbott Run-NE          40.44      39.60    7  
 11 Giorgi, Ava                9 HIGH                   39.90      40.99    6  
 12 Doherty, Kayla             9 SLM-NE                 39.88      41.29    5  
 13 Sullivan, Molly           10 Bearcroft Bears-NE     42.86      41.88    4  
 14 DeMarco, Arielle C         9 Abbott Run-NE          41.84      41.89    3  
 15 Berard, Madison M          9 Abbott Run-NE          42.52      42.64    2  
 16 Monteiro, Lauren           9 SLM-NE                 43.10      42.83    1  
 
Event 4  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 27.48      8/2015 Tyler E. Lutz                                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Harris, Gabe              10 Sstc                   33.24      33.54   20  
  2 Lynch, Thomas             10 Gators-ZZ              34.31      34.51   17  
  3 Nelson, Gavin             10 KEND-NE                34.05      34.57   16  
  4 Martel, Ben               10 KEND-NE                35.58      35.59   15  
  5 Capobianco, Nicholas      10 GM Ma                  35.63      35.86   14  
  6 Bennett, Graham            9 KEND-NE                35.98      36.35   13  
  7 Hartman, Keith F           9 Kirkbrae               37.73      37.03   12  
  8 Ando, Braedon              9 Stingrays-NE           38.53      37.73   11  
B - Final
  9 Hughes, Hunter            10 KEND-NE                39.10      36.22    9  
 10 Blanchette, Colin          9 Stingrays-NE           39.93      38.36    7  
 11 Ocampo, Patrick           10 SLM-NE                 40.14      39.73    6  
 12 Railey, Tristan           10 SLM-NE                 42.29      41.04    5  
 13 Breen, Thomas             10 KEND-NE                43.29     x42.12  
 14 Pomfret, Ian              10 SLM-NE                 39.70      42.41    3  
 15 Johnstad, Nathan           9 Stingrays-NE           43.38      42.95    2  
 16 Thompson, Atticus         10 Gators-ZZ              42.92      42.99    1  
 
Event 5  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 26.96      8/2005 Erica Demunbun, Memorial                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Huntley, Megan            11 GM Ma                  27.21      27.17   20  
  2 Daily, Kendra             12 HIGH                   29.30      28.69   17  
  3 Groves, Ruby              12 Sstc                   29.35      28.81   16  
  4 Duvel, Elizabeth          12 KEND-NE                29.83      29.40   15  
  5 Mignacca, Amelia          12 Sstc                   29.90      29.49   14  
  6 Curran, Reilly            12 KEND-NE                30.05      29.87   13  
  7 McMath, Taylor J          12 Abbott Run-NE          29.87      29.97   12  
  8 Nault, Olivia             11 HIGH                   30.07      30.41   11  
B - Final
  9 Tineo, Ashlyn             12 Stingrays-NE           30.40      30.29    9  
 10 Cortes, Andrea            12 Stingrays-NE           30.23      30.48    7  
 11 Shen, Catherine           12 SLM-NE                 30.66      30.61    6  
 12 Tine, Ava                 12 KEND-NE                31.24      30.90    5  
 13 Burns, Megan E            12 Abbott Run-NE          31.57      31.70    4  
 14 Stock-Guild, Finley       11 Sstc                   31.38      31.72    3  
 15 Michaud, Emma             11 Gators-ZZ              31.27      32.36    2  
 16 Arnone, Lulu              11 KEND-NE                32.29      32.40    1  
 
Event 6  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 24.68      8/2012 Max Miranda, Greenwich                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 London, Charles L         12 Kirkbrae               28.67      27.73   20  
  2 Coleman, Nathan           12 Bearcroft Bears-NE     28.49      28.25   17  
  3 Zerva, Nicholas           12 SLM-NE                 28.64      28.86   16  
  4 Snow, Colby               12 KEND-NE                29.38      29.13   15  
  5 O'Connor, Zachary         12 KEND-NE                29.78      29.47   14  
  6 Harrop, Alex              11 Stingrays-NE           31.03      31.05   13  
  7 Jarrell, Michael          11 Gators-ZZ              31.47      31.11   12  
  8 Hyland, Colin             11 SLM-NE                 31.50      31.37   11  
B - Final
  9 Quesada, Alexander        11 Stingrays-NE           32.18      31.27    9  
 10 Arnone, Puck              11 KEND-NE                32.67      32.26    7  
 11 Trendell, Aidan           12 GM Ma                  32.90      32.64    6  
 12 Monahan, Colin X          12 Abbott Run-NE          32.98      32.98    5  
 13 Wells, Gavin              12 Bearcroft Bears-NE     33.26      33.03    4  
 14 Tierney, Mark             12 SLM-NE                 33.64      33.42    3  
 15 Allen, Ryan               11 Stingrays-NE           34.05      33.77    2  
 16 Anderson, Seth            12 SLM-NE                 34.27      34.35    1  
 
Event 7  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 25.65      8/2012 Mollie Westrick, Highridge                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Diehl, Sydni              14 KEND-NE                26.04      25.35*  20  
  2 Shen, Caroline            14 SLM-NE                 26.82      27.07   17  
  3 DiGiacomo, Emma           13 KEND-NE                27.68      27.41   16  
  4 Wind, Ellie               14 KEND-NE                27.85      28.28   15  
  5 Allen, Amanda             14 Stingrays-NE           28.31      28.36   14  
  6 McGinn, Elizabeth         13 Stingrays-NE           28.31      28.52   13  
  7 Whealton, Emeline K       14 Kirkbrae               28.75      28.74   12  
  8 Deluca, Olivia            14 Sstc                   28.91      29.28   11  
B - Final
  9 Robinson, Noelle          13 KEND-NE                29.19      28.83    9  
 10 Raftery, Jordyn           13 Stingrays-NE           29.01      29.28    7  
 11 Pierce, Melissa L         13 Kirkbrae               29.32      29.49    6  
 12 Vygoder, Ana              14 Stingrays-NE           29.64      29.78    5  
 13 Carvalho, Lyla            14 GM Ma                  29.80      30.28    4  
 14 Dion, Abby                14 SLM-NE                 29.44      30.35    3  
 15 Regan, Emily D            14 Abbott Run-NE          29.80      30.36    2  
 16 Burns, Lia                13 Bearcroft Bears-NE     29.93      30.49    1  
 
Event 8  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 24.03      8/1983 Fran Giglio, Sowams                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Flynn, Coleman            13 KEND-NE                24.27      24.34   20  
  2 Blanchette, Aidan         14 Stingrays-NE           24.80      24.72   17  
  3 Gorham, Luke              13 KEND-NE                25.97      25.56   16  
  4 Brown, McGovern D         13 Kirkbrae               25.99      25.61   15  
  5 Bennett, Jackson          13 KEND-NE                26.02      26.03   14  
  6 Perrone, CJ               14 Gators-ZZ              27.15      26.75   13  
  7 Benadouda, Yanis          13 GM Ma                  28.63      27.95   12  
  8 Brennan, Thomas P         13 Kirkbrae               28.73      28.03   11  
B - Final
  9 Arnone, Will              13 KEND-NE                28.91      28.24    9  
 10 Capobianco, David         13 GM Ma                  28.96      28.82    7  
 11 Galipeau, Samuel          14 Sstc                   29.34      29.47    6  
 12 Barboza, Adam             13 SLM-NE                 30.17      30.22    5  
 13 Silveria, Chris           13 KEND-NE                30.74     x30.61  
 14 Doherty, Jack             13 SLM-NE                 30.04      30.92    3  
 15 Kudish, Jason             13 HIGH                   31.58      31.14    2  
 16 Harraka, Troy             14 SLM-NE                 30.78      32.88    1  
 
Event 9  Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 53.03      8/2006 Blake Zeiger, Sher-Le-Mon                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Couto, Taylor             15 KEND-NE                58.71      57.25   20  
  2 McMahon, Kaylin           15 Bearcroft Bears-NE     59.71      58.26   17  
  3 Zulker, Julia             15 Sstc                   58.49      58.63   16  
  4 Rose, Ainsley             15 KEND-NE                59.62      59.13   15  
  5 Valente, Jill             15 Gators-ZZ              58.43      59.24   14  
  6 Cronin, Cameron           15 SLM-NE               1:00.92    1:01.16   13  
  7 Nolan, Katherina          15 Stingrays-NE         1:03.70    1:02.61   12  
  8 Tine, Olivia              15 KEND-NE              1:02.28    1:02.86   11  
B - Final
  9 Wells, Emma               15 Bearcroft Bears-NE   1:04.31    1:02.96    9  
 10 Longest, Caitlyn          15 HIGH                 1:08.01    1:06.60    7  
 11 Fournier, Haley           15 GM Ma                1:08.89    1:07.71    6  
 12 Sheehan, Lauren L         15 Abbott Run-NE        1:09.36    1:08.52    5  
 13 Broadmeadow, Erin         15 GM Ma                1:08.91    1:10.09    4  
 14 Duvel, Kayla              15 KEND-NE              1:12.67    1:11.16    3  
 15 Barboza, Olivia           15 SLM-NE               1:13.30    1:13.90    2  
 16 Bouley, Marisa            16 Stingrays-NE         1:13.64    1:14.47    1  
 
Event 10  Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 49.59    8/6/2016 Ethan O'Connor, KEND -NE                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 O'Connor, Ethan           15 KEND-NE                49.59      49.65   20  
  2 Charpentier, Joseph       16 GM Ma                  55.14      52.03   17  
  3 Czech, Ben                16 KEND-NE                53.56      52.04   16  
  4 Feng, Troy                15 KEND-NE                54.55      53.42   15  
  5 Mungovan, Andrew          16 KEND-NE                54.87      54.20   14  
  6 Stone, Alston             16 GM Ma                  57.40      57.06   13  
  7 Ciannavei, Henry          16 GM Ma                  57.59      58.88   12  
  8 Peecher, Nicholas         15 GM Ma                  59.14      59.44   11  
B - Final
  9 Nault, Derrick            15 HIGH                 1:00.33      59.01    9  
 10 Hayden, Connor            16 SLM-NE               1:02.07      59.13    7  
 11 Corio, Ryan               15 SLM-NE               1:01.66    1:00.12    6  
 12 Gerardi, Robert           15 Sstc                 1:06.34    1:04.58    5  
 13 Wolfgang, Nathaniel       16 Gators-ZZ            1:07.30    1:07.44    4  
 14 Paris, Thomas             15 Stingrays-NE         1:07.88    1:08.32    3  
 15 Mullaney, Dan             15 SLM-NE               1:17.77    1:14.08    2  
 16 Fournier, Brady           15 GM Ma                1:14.50   x1:15.57  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 18.50      8/1980 Sarah Behn, Hockomock                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Frechette, Jillian M       8 Kirkbrae               20.63      21.38   20  
  2 Rogers, Katelyn            8 Stingrays-NE           24.58      22.87   17  
  3 Craft, Lydia A             7 Kirkbrae               22.88      23.11   16  
  4 Neary, Brynn R             7 Abbott Run-NE          25.80      24.52   15  
  5 Caldarone, Isabelle        8 KEND-NE                24.98      25.13   14  
  6 Amaral, Catherine          8 Gators-ZZ              25.03      26.02   13  
  7 Gagnon, Sadie              7 Sstc                   23.25      26.74   12  
  8 DeMarco, Addison A         7 Abbott Run-NE          26.16      27.26   11  
B - Final
  9 Nault, Julia C             8 Abbott Run-NE          27.66      24.59    9  
 10 Glassner, Gaby             8 KEND-NE                26.58      25.76    7  
 11 Tolley, Lara               8 KEND-NE                27.32      26.51    6  
 12 Bourke, Emily              8 Abbott Run-NE          28.18      26.78    5  
 13 Aguirre, Lola              8 Gators-ZZ              27.35      26.80    4  
 14 Rabidoux, Zoe              7 Gators-ZZ              28.52      27.99    3  
 15 Pereira, Sofia E           7 Kirkbrae               28.91      28.74    2  
 16 Erwin, Olivia              7 Bearcroft Bears-NE     28.56      29.68    1  
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 18.58      8/2014 Alex Muller, Kendbrin                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chiappetta, Jackson        8 Stingrays-NE           19.49      20.07   20  
  2 McClelland, Henry          8 Gators-ZZ              22.28      20.98   17  
  3 Lemery, Ryan J             8 Kirkbrae               25.52      23.76   16  
  4 Muller, Charlie            7 KEND-NE                25.11      24.77   15  
  5 Reynolds, John             8 KEND-NE                26.92      25.08   14  
  6 Sutula, Declan             8 Bearcroft Bears-NE     27.57      25.20   13  
  7 Poloski, Dylan             7 SLM-NE                 27.07      26.40   12  
  8 London, Joseph H           7 Kirkbrae               26.76      27.67   11  
B - Final
  9 Schonhoff, Jake            8 SLM-NE                 28.37      26.78    9  
 10 Kuncz, Ryan                7 Abbott Run-NE          28.79      27.79    7  
 11 Stock-Guild, Grayson       6 Sstc                   28.15      27.86    6  
 12 Paroyian, Julian           8 Stingrays-NE           29.44      29.18    5  
 13 Wysor, Eli                 6 Gators-ZZ              29.41      29.56    4  
 14 Raftery, Brenden           8 Stingrays-NE           27.82      30.64    3  
 15 Chase, Adrian              8 Stingrays-NE           30.34      32.47    2  
 16 Tierney, John              7 SLM-NE                 30.25      33.29    1  
 
Event 13  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 15.50      8/1983 Sherrie LaMontague, Abbott Run               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ross, Gwen M              10 Abbott Run-NE          18.27      18.20   20  
  2 Turrene, Lauren           10 Sstc                   18.55      18.32   17  
  3 Preble, Fallon            10 Gators-ZZ              19.94      19.37   16  
  4 Feeney, Mackenzie J       10 Abbott Run-NE          19.34      20.24   15  
  5 Kuncz, Hailey M            9 Abbott Run-NE          20.13      20.35   14  
  6 Benadouda, Ines           10 GM Ma                  20.77      20.95   13  
  7 Kotnisz, Natalia           9 Stingrays-NE           20.74      22.23   12  
  8 Franzoni, Morgan          10 SLM-NE                 20.38      22.44   11  
B - Final
  9 Carvalho, Taegan           9 GM Ma                  20.78      19.54    9  
 10 McCann, Meghan A          10 Kirkbrae               20.85      20.27    7  
 11 Lanzi, Caroline            9 SLM-NE                 21.36      21.42    6  
 12 Egan, Ava                  9 Bearcroft Bears-NE     22.21      21.93    5  
 13 Amaral, Elizabeth         10 Gators-ZZ              21.92      22.17    4  
 14 Clark, Merinda            10 SLM-NE                            22.72    3  
 15 Marzilli, Rachel           9 Gators-ZZ              22.06      22.84    2  
 16 Wells, Megan              10 Bearcroft Bears-NE     21.75      22.93    1  
 
Event 14  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 15.45      8/2008 Rob Perry, Quidnesset                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Harris, Gabe              10 Sstc                   18.27      17.33   20  
  2 McClelland, Benjamin       9 Gators-ZZ              18.55      17.67   17  
  3 Coleman, Connor           10 Bearcroft Bears-NE     18.32      17.69   16  
  4 Sulyma, Alexander         10 Gators-ZZ              18.85      18.26   15  
  5 Nelson, Gavin             10 KEND-NE                19.26      18.85   14  
  6 Lesk, Jared                9 KEND-NE                19.02      18.98   13  
  7 Bourke, Ryan              10 Abbott Run-NE          20.65      21.96   12  
  8 Curran, Connor             9 KEND-NE                21.15      22.15   11  
B - Final
  9 Railey, Tristan           10 SLM-NE                 22.43      22.39    9  
 10 McPherson, Evan            9 Stingrays-NE           21.36      23.01    7  
 11 Shave, Kellan              9 Stingrays-NE           23.37      23.09    6  
 12 Henderson, Sam C           9 Abbott Run-NE          25.04      23.55    5  
 13 Kenyon, Robert S          10 Kirkbrae               23.75      23.70    4  
 14 Davis, Matthew            10 Sstc                   24.51      24.37    3  
 15 Kling, Duncan              9 Gators-ZZ              25.77      25.16    2  
 16 Sett, Shreyaan            10 Stingrays-NE           26.24      26.49    1  
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 30.30      8/2013 Cali Diehl, Kendbrin                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stone, Garin              12 GM Ma                  30.89      30.52   20  
  2 Huntley, Megan            11 GM Ma                  33.36      31.77   17  
  3 Friedland, Chelsie T      12 Abbott Run-NE          32.70      31.91   16  
  4 Chiappetta, Katelyn       11 Stingrays-NE           33.27      32.72   15  
  5 Cobrey, Holly             12 KEND-NE                36.28      34.98   14  
  6 Kling, Audrey             12 Gators-ZZ              34.96      35.41   13  
  7 Curran, Reilly            12 KEND-NE                36.07      36.40   12  
  8 McCann, Morgan R          12 Kirkbrae               36.53      36.89   11  
B - Final
  9 Tineo, Ashlyn             12 Stingrays-NE           36.82      35.13    9  
 10 Tine, Ava                 12 KEND-NE                36.96      37.04    7  
 11 Mahoney, Maggie           12 Sstc                   37.15      37.15    6  
 12 Abbruzzese, Abgaill       12 Stingrays-NE           38.90      37.24    5  
 13 Hornsleth, Katy           12 HIGH                   37.28      37.47    4  
 14 Mignacca, Amelia          12 Sstc                   37.45      37.92    3  
 15 Turrene, Caroline         12 Sstc                   39.79      39.19    2  
 16 Murphy, Jaylyn M          11 Kirkbrae               38.82      39.21    1  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 29.93      8/2013 Ethan O'Connor, Kendbrin                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lane, Kellan              12 GM Ma                  32.29      30.80   20  
  2 Coleman, Nathan           12 Bearcroft Bears-NE     34.74      33.53   17  
  3 Feng, Harry               11 KEND-NE                35.29      35.30   16  
  4 Brita, Nick               12 Gators-ZZ              36.86      36.60   15  
  5 Trendell, Aidan           12 GM Ma                  37.58      36.93   14  
  6 Lesk, Gavin               11 KEND-NE                38.70      38.11   13  
  7 Quesada, Alexander        11 Stingrays-NE           38.29      38.18   12  
  8 Hyland, Colin             11 SLM-NE                 39.31      38.43   11  
B - Final
  9 Demoura, Samuel           12 Sstc                   43.03      41.30    9  
 10 Brennan, William G        11 Kirkbrae               41.46      41.63    7  
 11 Sutula, Seamus            12 Bearcroft Bears-NE     43.26      43.15    6  
 12 Diehl, Jackson L          11 Kirkbrae               44.43      44.50    5  
 13 Zerva, Stephen            11 SLM-NE                 44.82      44.67    4  
 14 York, Ben                 12 KEND-NE                43.66      44.78    3  
 15 Farrelly, Jack            12 Gators-ZZ              44.83      44.96    2  
 16 Davis, Christopher        12 Sstc                   46.92      46.30    1  
 
Event 17  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 28.39      8/2015 Cali Diehl, Kendbrin                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Duffy, Lexi               13 Gators-ZZ              32.21      31.91   20  
  2 Raftery, Jordyn           13 Stingrays-NE           33.40      32.23   17  
  3 Duffy, Abby               13 Gators-ZZ              32.95      32.99   16  
  4 Robinson, Noelle          13 KEND-NE                33.21      33.74   15  
  5 Harrison, Adriana         14 SLM-NE                 36.46      34.94   14  
  6 Ouellette, Sarah E        14 HIGH                   34.63      35.47   13  
  7 Cuellar, Camila           13 Stingrays-NE           36.34      35.75   12  
  8 Matte, Brianna G          13 Kirkbrae               34.77      35.81   11  
B - Final
  9 Kisiel, Dryanna           14 Stingrays-NE           37.11      36.26    9  
 10 Zito, Kheara              14 SLM-NE                 36.82      36.47    7  
 11 Carvalho, Lyla            14 GM Ma                  37.78      37.07    6  
 12 Picchioni, Allison E      14 Kirkbrae               37.18      37.71    5  
 13 Warr, Cassandra           14 KEND-NE                38.61      38.47    4  
 14 Mungovan, Molly           14 KEND-NE                43.70      41.12    3  
 15 Degnan, Sara              13 HIGH                   42.00      41.34    2  
 16 Poirier, Brooklynn        13 Stingrays-NE           43.14      41.46    1  
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 27.75      8/2003 Colin Fisher, Grist Mill                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, McGovern D         13 Kirkbrae               28.60      28.63   20  
  2 Sawyer, Kevin             14 HIGH                   28.43      28.74   17  
  3 Bennett, Jackson          13 KEND-NE                29.82      29.64   16  
  4 McPherson, Ryan           13 Stingrays-NE           30.48      29.69   15  
  5 Benadouda, Yanis          13 GM Ma                  30.69      30.27   14  
  6 Sanchez, Will             13 KEND-NE                30.54      30.55   13  
  7 Sullivan, Ryan            13 Bearcroft Bears-NE     29.88      30.67   12  
  8 Miranda, Sean             13 Gators-ZZ              33.36      33.70   11  
B - Final
  9 Doherty, Jack             13 SLM-NE                 36.15      35.66    9  
 10 Mulller, Eli              13 KEND-NE                37.15      37.02    7  
 11 Silveria, Chris           13 KEND-NE                38.90      37.18    6  
 12 Trendell, Elliott         14 GM Ma                  39.62      39.73    5  
 13 Magill, Chris C           13 Abbott Run-NE          42.45      40.75    4  
 14 Clark, Jonathan           13 SLM-NE                 43.29      44.00    3  
 -- Silveria, Will            13 KEND-NE                47.05         DQ  
 
Event 19  Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:01.27      8/1997 Sarah Mooney, Kendbrin                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Diehl, Cali               15 KEND-NE              1:03.42      59.81*  20  
  2 McMahon, Kaylin           15 Bearcroft Bears-NE   1:02.00    1:01.64   17  
  3 Rose, Ainsley             15 KEND-NE              1:11.33    1:10.64   16  
  4 Wells, Emma               15 Bearcroft Bears-NE   1:15.61    1:12.69   15  
  5 Tine, Olivia              15 KEND-NE              1:13.67    1:13.24   14  
  6 Koelliker, Katia          16 KEND-NE              1:19.91    1:15.40   13  
  7 Bouley, Marisa            16 Stingrays-NE         1:22.71    1:23.00   12  
  8 Fournier, Haley           15 GM Ma                1:24.43    1:23.38   11  
B - Final
  9 Rabidoux, Skyler          15 Gators-ZZ            1:37.57    1:32.18    9  
 10 Cronin, Meredith          16 GM Ma                1:32.73    1:36.24    7  
 11 DeWitt, Liza              15 KEND-NE              1:53.50   x1:53.18  
 
Event 20  Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 54.96    8/6/2016 Ethan O'Connor, KEND -NE                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 O'Connor, Ethan           15 KEND-NE                54.96      56.87   20  
  2 Czech, Ben                16 KEND-NE                59.48      57.53   17  
  3 Feng, Troy                15 KEND-NE              1:00.19      59.23   16  
  4 Stone, Alston             16 GM Ma                1:06.04    1:06.59   15  
  5 Peecher, Nicholas         15 GM Ma                1:11.50    1:11.79   14  
  6 Hayden, Connor            16 SLM-NE               1:15.45    1:14.26   13  
  7 Fournier, Brady           15 GM Ma                1:28.68    1:28.87   12  
 
Event 21  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 19.47      8/1983 Liz Kotch, Attleboro                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cortes, Alexandra          8 Stingrays-NE           21.58      21.84   20  
  2 Abbruzzese, Hailey         8 Stingrays-NE           22.47      23.09   17  
  3 Burns, Mallory E           8 Abbott Run-NE          27.47      25.08   16  
  4 Glassner, Gaby             8 KEND-NE                25.30      25.19   15  
  5 Tolley, Lara               8 KEND-NE                27.37      25.25   14  
  6 Vrees, Jordan I            8 Kirkbrae               25.48      26.53   13  
  7 Laroche, Katharine         8 KEND-NE                26.75      27.40   12  
 -- Collins, Amelia            8 Bearcroft Bears-NE     27.39         DQ  
B - Final
  9 Hughes, Fiona C            6 Kirkbrae               31.47      28.71    9  
 10 Foxon, Emma                8 SLM-NE                 27.78      29.25    7  
 11 Graveline, Reese L         7 Kirkbrae               30.12      29.34    6  
 12 Rogers, Katelyn            8 Stingrays-NE           32.16      30.65    5  
 13 Crowder, Julia             7 Gators-ZZ              31.13      32.13    4  
 -- Aguirre, Lola              8 Gators-ZZ              28.66         DQ  
 -- Neary, Brynn R             7 Abbott Run-NE          28.58         DQ  
 -- Bradshaw, Isabella         8 Gators-ZZ              31.72         DQ  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 19.87      8/2010 CJ Perrone, Greenwich                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brown, Holden D            8 Kirkbrae               22.09      21.84   20  
  2 Paroyian, Julian           8 Stingrays-NE           27.06      24.50   17  
  3 Lindsay, Mateau            8 Sstc                   25.46      25.66   16  
  4 Schonhoff, Jake            8 SLM-NE                 27.15      25.93   15  
  5 Hughes, Cormac O           8 Kirkbrae               27.40      26.18   14  
  6 Muller, Charlie            7 KEND-NE                29.25      28.31   13  
  7 Scott-Sheldon, Ian         8 Gators-ZZ              30.16      28.62   12  
  8 Chase, Adrian              8 Stingrays-NE           31.95      31.69   11  
B - Final
  9 Silveria, Jack             7 KEND-NE                36.81      34.82    9  
 
Event 23  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 16.38      8/2004 Bethany Douglas, Sher-Le-Mon                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ross, Gwen M              10 Abbott Run-NE          20.41      20.35   20  
  2 Karlson, Emily            10 Gators-ZZ              22.24      21.47   17  
  3 Bradshaw, Ava             10 Gators-ZZ              21.88      21.88   16  
  4 Abreu, Addison            10 Sstc                   21.44      22.18   15  
  5 Wells, Megan              10 Bearcroft Bears-NE     22.60      22.56   14  
  6 Quattromani, Lauren       10 Gators-ZZ              22.50      23.06   13  
  7 Zexter, Odille            10 GM Ma                  22.09      23.35   12  
  8 Fitzgerald, Maddy         10 Abbott Run-NE          22.66      23.54   11  
B - Final
  9 Burns, Taylor             10 Bearcroft Bears-NE     22.88      22.25    9  
 10 Lindsay, Kelsey M         10 Abbott Run-NE          23.47      22.47    7  
 11 Fallon, Lucia             10 GM Ma                  23.88      23.31    6  
 12 Clark, Merinda            10 SLM-NE                 24.24      23.97    5  
 13 Bowen-Woods, Assana       10 HIGH                   23.03      24.19    4  
 14 Medeiros, Madeline         9 Gators-ZZ              24.65      24.72    3  
 15 Chofay, Chloe              9 SLM-NE                 23.65      25.72    2  
 16 Vigliotti, Gianna          9 KEND-NE                24.06      25.97    1  
 
Event 24  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 17.03      8/2010 Ben Vesey, Kendbrin                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Andrews, Nicholas         10 Gators-ZZ              17.18      16.84*  20  
  2 Groves, George             9 Sstc                   18.75      19.12   17  
  3 Muller, Alex              10 KEND-NE                20.22      20.06   16  
  4 Pomfret, Ian              10 SLM-NE                 21.75      21.49   15  
  5 Hughes, Hunter            10 KEND-NE                21.94      21.66   14  
  6 Neary, Aidan f             9 Abbott Run-NE          23.02      21.72   13  
  7 Kornacki, Ryan            10 Gators-ZZ              21.56      22.63   12  
  8 Ando, Braedon              9 Stingrays-NE           22.87      23.91   11  
B - Final
  9 Martel, Ben               10 KEND-NE                24.63      23.11    9  
 10 McPherson, Evan            9 Stingrays-NE           24.06      23.59    7  
 11 Davis, Matthew            10 Sstc                   23.51      23.88    6  
 12 Thompson, Atticus         10 Gators-ZZ              23.06      24.28    5  
 13 Clegg, Matthew             9 KEND-NE                24.08      25.25    4  
 14 Cuellar, Lukas            10 Stingrays-NE           24.71      25.32    3  
 15 Shave, Kellan              9 Stingrays-NE           24.91      25.49    2  
 -- Magill, Connor J          10 Abbott Run-NE          26.44         DQ  
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 34.23      8/2006 Bethany Douglass, Sher-Le-Mon                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Delprete, Olivia          12 Gators-ZZ              34.84      33.80*  20  
  2 Brown, Sadie B            12 Kirkbrae               37.44      36.98   17  
  3 Mahoney, Maggie           12 Sstc                   39.59      39.15   16  
  4 Stock-Guild, Finley       11 Sstc                   37.98      39.55   15  
  5 Zexter, Mirabelle         12 GM Ma                  39.33      40.28   14  
  6 Shen, Catherine           12 SLM-NE                 41.09      40.53   13  
  7 Burns, Megan E            12 Abbott Run-NE          41.21      40.60   12  
  8 Nault, Olivia             11 HIGH                   40.45      42.05   11  
B - Final
  9 Marzilli, Francesca       12 Gators-ZZ              42.95      42.65    9  
 10 Feeney, Sydney D          12 Abbott Run-NE          42.52      42.90    7  
 11 Hornsleth, Katy           12 HIGH                   42.89      43.49    6  
 12 Feld, Orla                12 GM Ma                  45.13      44.22    5  
 13 Garofano, Eva             11 KEND-NE                44.92      44.63    4  
 14 Mungovan, Megan           11 KEND-NE                44.35      44.76    3  
 15 Carlmark, Jennifer        11 SLM-NE                 44.86      45.82    2  
 -- Hochhauser, Sarah         12 Gators-ZZ              45.14         DQ  
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 32.31      8/2000 Corey Swanson, Memorial                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Laroche, Max              11 KEND-NE                38.06      36.49   20  
  2 Lane, Kellan              12 GM Ma                  37.08      36.74   17  
  3 Fraser, Jeffrey           12 SLM-NE                 37.84      37.48   16  
  4 Sutula, Seamus            12 Bearcroft Bears-NE     40.80      40.54   15  
  5 Snow, Colby               12 KEND-NE                40.73      40.77   14  
  6 Tierney, Mark             12 SLM-NE                 43.13      40.84   13  
  7 Davis, Christopher        12 Sstc                   39.79      41.27   12  
  8 Patterson, Finn           11 GM Ma                  43.09      42.10   11  
B - Final
  9 Riordan, Patrick          11 HIGH                   46.16      46.74    9  
 10 Brennan, William G        11 Kirkbrae               45.76      47.05    7  
 11 Wells, Gavin              12 Bearcroft Bears-NE     46.78      47.14    6  
 12 Schonhoff, Zach           11 SLM-NE                 50.63      48.88    5  
 13 Hughes, Parker            11 KEND-NE                47.02      49.03    4  
 14 Lopez, Rene               11 Gators-ZZ              50.02      51.92    3  
 15 Crohan, John              11 HIGH                   53.29      52.66    2  
 16 Bengston, Soren           11 Sstc                   52.61      55.51    1  
 
Event 27  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 33.00      8/1997 Liz Wyatt, Kendbrin                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hurst, Amy                14 KEND-NE                36.22      34.46   20  
  2 Marzilli, Leah            14 Gators-ZZ              37.02      35.25   17  
  3 Vygoder, Ana              14 Stingrays-NE           35.05      35.31   16  
  4 Moran, Katie              13 Gators-ZZ              36.69      36.41   15  
  5 Koelliker, Lara           14 KEND-NE                37.54      36.51   14  
  6 DiGiacomo, Emma           13 KEND-NE                36.61      36.74   13  
  7 Burns, Lia                13 Bearcroft Bears-NE     38.55      38.13   12  
  8 Wind, Ellie               14 KEND-NE                38.14      38.30   11  
B - Final
  9 Whealton, Emeline K       14 Kirkbrae               38.86      39.27    9  
 10 Melnychuk, Alli           13 SLM-NE                 39.63      39.57    7  
 11 Regan, Emily D            14 Abbott Run-NE          39.30      39.69    6  
 12 Patterson, Isabella       14 GM Ma                  40.63      40.03    5  
 13 DeStefano, Katerina       13 SLM-NE                 42.65      41.38    4  
 14 Medeiros, Allison         13 Gators-ZZ              42.06      42.08    3  
 15 Henderson, Ella R         13 Abbott Run-NE          42.72      43.16    2  
 16 Frampton, Blaisedel E     13 Abbott Run-NE          43.82      43.88    1  
 
Event 28  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 30.12      8/2005 Tony Andrews, Kendbrin                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Flynn, Coleman            13 KEND-NE                32.63      31.72   20  
  2 Barton, Andrew            14 KEND-NE                33.08      32.03   17  
  3 Sawyer, Kevin             14 HIGH                   33.90      33.26   16  
  4 Perrone, CJ               14 Gators-ZZ              34.15      34.43   15  
  5 McPherson, Ryan           13 Stingrays-NE           36.08      34.83   14  
  6 Couto, Andrew             13 KEND-NE                36.57      36.86   13  
  7 Sanchez, Will             13 KEND-NE                37.72      37.13   12  
  8 Ocampo, Aidan             14 Kirkbrae               37.96      37.17   11  
B - Final
  9 Archambault, Griffin J    13 Kirkbrae               39.09      38.38    9  
 10 Brennan, Thomas P         13 Kirkbrae               38.95      39.20    7  
 11 McMichael, Ben J          14 Abbott Run-NE          41.75      39.82    6  
 12 Trendell, Elliott         14 GM Ma                  39.56      40.14    5  
 13 Kudish, Jason             13 HIGH                   40.14      40.42    4  
 14 Rogers, Blake             14 KEND-NE                40.88     x41.13  
 15 Capobianco, David         13 GM Ma                  40.84      41.42    2  
 16 McGarry, Matthew          13 SLM-NE                 42.96      41.93    1  
 
Event 29  Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:08.70      8/2009 Blake Zeiger, Sher-Le-Mon                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Diehl, Cali               15 KEND-NE              1:15.42    1:14.99   20  
  2 Karlson, Samantha         15 Gators-ZZ            1:18.33    1:17.57   17  
  3 Koelliker, Katia          16 KEND-NE              1:19.93    1:18.87   16  
  4 Howard, Emily             15 KEND-NE              1:19.95    1:19.17   15  
  5 Anderson, Caysea          16 SLM-NE               1:19.27    1:20.11   14  
  6 Breen, Mary               15 KEND-NE              1:37.49    1:32.04   13  
  7 Lanzi, Emma               15 SLM-NE               1:30.89    1:32.56   12  
  8 Broadmeadow, Erin         15 GM Ma                1:37.36    1:42.42   11  
B - Final
  9 LaPre, Riley              15 SLM-NE               1:39.20    1:39.42    9  
 10 Duvel, Kayla              15 KEND-NE              1:40.12   x1:41.72  
 11 Reedy, Gabby              15 SLM-NE               1:48.76    1:46.60    6  
 12 DeWitt, Liza              15 KEND-NE              1:57.98   x2:04.11  
 
Event 30  Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:02.40      8/2005 Kyle Ernst, Grist Mill                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lane, Aidan               16 GM Ma                1:08.23    1:06.85   20  
  2 Bloom, Matthew            15 KEND-NE              1:14.21    1:14.29   17  
  3 Nault, Derrick            15 HIGH                 1:19.08    1:18.14   16  
  4 Ciolfi, Tommy             15 GM Ma                1:18.85    1:19.77   15  
  5 Archambault, Jacob B      15 Kirkbrae             1:22.77    1:21.42   14  
  6 Gerardi, Robert           15 Sstc                 1:21.82    1:21.97   13  
  7 Wolfgang, Nathaniel       16 Gators-ZZ            1:26.11    1:22.39   12  
  8 Paris, Thomas             15 Stingrays-NE         1:26.81    1:27.03   11  
B - Final
  9 Melnychuk, Matthew        16 SLM-NE               1:36.17    1:48.04    9  
 10 Mullaney, Dan             15 SLM-NE               1:44.26    1:48.96    7  
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 15.89      8/2005 Nicole Steiner, Abbott Run                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fitzgerald, Lauren         8 Abbott Run-NE          17.17      18.09   20  
  2 Biggs, Lucy                8 Sstc                   19.09      18.21   17  
  3 Cortes, Alexandra          8 Stingrays-NE           19.53      18.44   16  
  4 Coleman, Kate              8 Bearcroft Bears-NE     20.81      19.47   15  
  5 Frechette, Jillian M       8 Kirkbrae               21.21      19.54   14  
  6 Wilcox, Emma               8 Gators-ZZ              21.54      21.50   13  
  7 Marchand, Sophia           8 Stingrays-NE           22.37      22.38   12  
  8 O'Neill, Lily              7 KEND-NE                28.21      26.87   11  
B - Final
  9 Laroche, Katharine         8 KEND-NE                29.05      29.19    9  
 10 Ross, Corinne M            7 Abbott Run-NE          35.81      31.81    7  
 11 Bradshaw, Isabella         8 Gators-ZZ              29.47      32.06    6  
 12 Crowder, Julia             7 Gators-ZZ              31.44      33.03    5  
 13 Danis, Anna                7 HIGH                   38.25      34.88    4  
 14 Iacobucci, Samantha        7 Kirkbrae               32.44      35.35    3  
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 14.38      8/2000 Connor Swanson, Memorial                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chiappetta, Jackson        8 Stingrays-NE           17.29      17.00   20  
  2 Scott-Sheldon, Ian         8 Gators-ZZ              19.75      19.97   17  
  3 Huard, Blake               8 Stingrays-NE           24.64      21.81   16  
  4 Zito, Jarrett              8 SLM-NE                 27.90      23.38   15  
  5 Andrews, Hunter            6 Gators-ZZ              26.75      25.47   14  
  6 Lindsay, Mateau            8 Sstc                   28.27      25.66   13  
  7 McGarry, Teddy             8 SLM-NE                 24.84      28.46   12  
 -- Castano, Tomas             7 GM Ma                  25.88         DQ  
B - Final
  9 Luttrell, Jack             7 KEND-NE                37.28      31.50    9  
 10 Stock-Guild, Grayson       6 Sstc                   29.72      31.91    7  
 11 London, Daniel W           7 Kirkbrae               37.28      38.22    6  
 12 Frechette, Evan M          6 Kirkbrae               39.34      40.16    5  
 
Event 33  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 13.72      8/2009 Haley Hughes, Fuller                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bowen-Woods, Assana       10 HIGH                   16.81      16.69   20  
  2 Abreu, Addison            10 Sstc                   16.87      17.09   17  
  3 Preble, Cameryn           10 Gators-ZZ              17.50      17.28   16  
  4 Turrene, Lauren           10 Sstc                   18.19      17.47   15  
  5 Richards, Emma H           9 Kirkbrae               19.06      17.88   14  
  6 McCann, Meghan A          10 Kirkbrae               18.65      17.94   13  
  7 Carvalho, Taegan           9 GM Ma                  19.24      18.75   12  
  8 Marzilli, Rachel           9 Gators-ZZ              19.10      19.60   11  
B - Final
  9 Fallon, Clio              10 GM Ma                  19.78      19.35    9  
 10 Blette, Madeline           9 SLM-NE                 19.72      20.10    7  
 11 Galipeau, Catherine       10 Sstc                   21.25      20.29    6  
 12 Fitzgerald, Maddy         10 Abbott Run-NE          19.65      20.41    5  
 13 Giorgi, Ava                9 HIGH                   20.68      21.37    4  
 14 Kilsey, Katherine L        9 Kirkbrae               22.33      22.50    3  
 15 Park, Aida                 9 Stingrays-NE           21.84      22.72    2  
 16 Bradshaw, Ava             10 Gators-ZZ              21.47      23.68    1  
 
Event 34  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 14.19      8/1976 John Vaughan, Bearcroft                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Andrews, Timothy          10 Gators-ZZ              14.93      14.72   20  
  2 Groves, George             9 Sstc                   16.12      15.85   17  
  3 Lesk, Jared                9 KEND-NE                17.60      17.06   16  
  4 Muller, Alex              10 KEND-NE                17.40      17.85   15  
  5 Coleman, Connor           10 Bearcroft Bears-NE     17.84      18.01   14  
  6 Hartman, Keith F           9 Kirkbrae               18.59      18.40   13  
  7 Meacham, Griffin          10 Gators-ZZ              18.15      18.50   12  
  8 Bennett, Graham            9 KEND-NE                19.53      19.03   11  
B - Final
  9 Blanchette, Colin          9 Stingrays-NE           20.56      20.60    9  
 10 Capobianco, Nicholas      10 GM Ma                  22.68      20.94    7  
 11 Bourke, Ryan              10 Abbott Run-NE          22.72      22.75    6  
 12 Kenyon, Robert S          10 Kirkbrae               25.34      25.19    5  
 13 Friedland, Devin J        10 Abbott Run-NE          24.50      25.97    4  
 14 Cronin, Ryan              10 GM Ma                  26.82      26.00    3  
 15 Presbrey, Evan             9 Gators-ZZ              27.53      29.78    2  
 16 Henderson, Sam C           9 Abbott Run-NE          27.82      30.81    1  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 28.45      8/2005 Eric Desmubrun, Memorial                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stone, Garin              12 GM Ma                  28.81      29.18   20  
  2 Delprete, Olivia          12 Gators-ZZ              29.94      29.27   17  
  3 Friedland, Chelsie T      12 Abbott Run-NE          31.93      30.50   16  
  4 Daily, Kendra             12 HIGH                   31.77      31.01   15  
  5 Cobrey, Holly             12 KEND-NE                32.09      32.66   14  
  6 Groves, Ruby              12 Sstc                   32.80      32.69   13  
  7 Duvel, Elizabeth          12 KEND-NE                32.24      32.78   12  
  8 Chiappetta, Katelyn       11 Stingrays-NE           32.99      32.99   11  
B - Final
  9 Valente, Leah             12 Gators-ZZ              33.14      33.07    9  
 10 McMath, Taylor J          12 Abbott Run-NE          34.33      33.94    7  
 11 Brown, Sadie B            12 Kirkbrae               34.35      34.42    6  
 12 Cortes, Andrea            12 Stingrays-NE           34.38      35.37    5  
 13 McCann, Morgan R          12 Kirkbrae               35.76      36.08    4  
 14 Castano, Isabela          12 GM Ma                  40.17      36.80    3  
 15 Cotter, Emma              12 SLM-NE                 36.64      37.21    2  
 16 Arnone, Lulu              11 KEND-NE                38.29      37.60    1  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 27.17      8/2012 Max Miranda, Greenwich                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 London, Charles L         12 Kirkbrae               30.93      31.12   20  
  2 Zerva, Nicholas           12 SLM-NE                 32.87      32.68   17  
  3 Harrop, Alex              11 Stingrays-NE           33.09      32.95   16  
  4 Feng, Harry               11 KEND-NE                33.22      33.44   15  
  5 Arnone, Puck              11 KEND-NE                33.39      34.06   14  
  6 O'Connor, Zachary         12 KEND-NE                34.57      34.82   13  
  7 Nelson, Connor            12 KEND-NE                36.88      36.92   12  
  8 Fraser, Jeffrey           12 SLM-NE                 38.24      37.37   11  
B - Final
  9 Monahan, Colin X          12 Abbott Run-NE          38.43      36.45    9  
 10 Brita, Vincent            11 Gators-ZZ              39.71      40.71    7  
 11 Riordan, Patrick          11 HIGH                   40.49      44.87    6  
 12 Kenyon, Harry M           11 Kirkbrae               50.27      50.61    5  
 13 Correia, Jack             11 HIGH                   50.50      50.82    4  
 14 Wymes, Ryan               11 Abbott Run-NE        1:00.68      59.07    3  
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 28.24    8/6/2016 Sydni Diehl, KEND -NE                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Diehl, Sydni              14 KEND-NE                28.24      27.74*  20  
  2 Shen, Caroline            14 SLM-NE                 29.55      29.17   17  
  3 Hurst, Amy                14 KEND-NE                31.63      29.99   16  
  4 Allen, Amanda             14 Stingrays-NE           31.25      30.74   15  
  5 Luu, Raissa               13 GM Ma                  32.32      32.10   14  
  6 Cayer, Syd M              14 HIGH                   33.43      32.82   13  
  7 Dion, Abby                14 SLM-NE                 33.30      33.01   12  
  8 McGinn, Elizabeth         13 Stingrays-NE           33.36      33.58   11  
B - Final
  9 Pierce, Melissa L         13 Kirkbrae               33.44      32.78    9  
 10 Cava, Genevieve           13 Gators-ZZ              34.36      32.80    7  
 11 Deluca, Olivia            14 Sstc                   34.02      32.94    6  
 12 Zito, Kheara              14 SLM-NE                 33.91      33.21    5  
 13 Janineh, Allison          14 Bearcroft Bears-NE     34.48      33.26    4  
 14 Matte, Brianna G          13 Kirkbrae               33.57      33.35    3  
 15 Melnychuk, Alli           13 SLM-NE                 35.68      35.57    2  
 16 Pavilonis, Kyra           13 Gators-ZZ              35.53      36.40    1  
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 25.78    8/6/2016 Aidan Blanchette, Stingrays                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Blanchette, Aidan         14 Stingrays-NE           25.78      25.72*  20  
  2 Gorham, Luke              13 KEND-NE                29.18      27.99   17  
  3 Sullivan, Ryan            13 Bearcroft Bears-NE     29.92      29.51   16  
  4 Arnone, Will              13 KEND-NE                31.83      30.58   15  
  5 Couto, Andrew             13 KEND-NE                31.20      31.26   14  
  6 Ocampo, Aidan             14 Kirkbrae               32.30      32.71   13  
  7 Miranda, Sean             13 Gators-ZZ              32.19      32.82   12  
  8 Galipeau, Samuel          14 Sstc                   34.49      33.47   11  
B - Final
  9 McGarry, Matthew          13 SLM-NE                 35.42      35.09    9  
 10 Mulller, Eli              13 KEND-NE                37.56      35.73    7  
 11 Archambault, Griffin J    13 Kirkbrae               41.07      41.94    6  
 -- Desautels, Dylan          13 Kirkbrae               54.46         DQ  
 
Event 39  Girls 15-16 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 27.55      8/1997 Rebecca Dean, Abbott Run                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Couto, Taylor             15 KEND-NE                30.23      29.23   20  
  2 Zulker, Julia             15 Sstc                   30.62      30.04   17  
  3 Cronin, Cameron           15 SLM-NE                 30.62      30.37   16  
  4 Nolan, Katherina          15 Stingrays-NE           31.34      31.52   15  
  5 Karlson, Samantha         15 Gators-ZZ              32.67      32.28   14  
  6 Valente, Jill             15 Gators-ZZ              31.93      33.13   13  
  7 Howard, Emily             15 KEND-NE                34.03      33.29   12  
  8 Barboza, Olivia           15 SLM-NE                 33.50      34.18   11  
B - Final
  9 Longest, Caitlyn          15 HIGH                   34.13      33.47    9  
 10 Castano, Sophia           15 GM Ma                  34.60      34.22    7  
 11 Anderson, Caysea          16 SLM-NE                 34.58      35.19    6  
 12 Sheehan, Lauren L         15 Abbott Run-NE          36.24      35.38    5  
 13 D'Antuono, Amara          15 KEND-NE                35.56      35.83    4  
 14 Enos, Caroline            15 GM Ma                  35.42      36.69    3  
 15 McMath, Kacie J           15 Abbott Run-NE          38.16      38.17    2  
 16 Breen, Mary               15 KEND-NE                40.86      38.24    1  
 
Event 40  Boys 15-16 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 25.41      8/2010 Chad Schreiber, Sher-Le-Mon                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Charpentier, Joseph       16 GM Ma                  26.41      26.31   20  
  2 Lane, Aidan               16 GM Ma                  26.71      26.48   17  
  3 Chavez, Sam               15 KEND-NE                26.92      26.59   16  
  4 Ciannavei, Henry          16 GM Ma                  29.56      28.53   15  
  5 Mungovan, Andrew          16 KEND-NE                28.93      28.86   14  
  6 Corio, Ryan               15 SLM-NE                 29.44      29.44   13  
  7 Archambault, Jacob B      15 Kirkbrae               33.20      33.34   12  
  8 Melnychuk, Matthew        16 SLM-NE                 38.39      42.68   11  
B - Final
  9 Ciolfi, Tommy             15 GM Ma                  42.22      42.38    9  
 
Event 41  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:26.55      8/2012 , Kendbrin                                 
                         R. Curran, A.Murray, L.Arone, A. Tine             
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    1:29.36   40  
     1) Rogers, Katelyn 8               2) Abbruzzese, Hailey 8           
     3) Cortes, Alexandra 8             4) Marchand, Sophia 8             
  2 Kirkbrae Krocs  'A'                                         1:30.66   34  
     1) Craft, Lydia A 7                2) Vrees, Jordan I 8              
     3) Frechette, Jillian M 8          4) Hughes, Fiona C 6              
  3 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        1:34.47   32  
     1) Neary, Brynn R 7                2) Burns, Mallory E 8             
     3) Fitzgerald, Lauren 8            4) DeMarco, Addison A 7           
  4 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:40.64   30  
     1) Amaral, Catherine 8             2) Aguirre, Lola 8                
     3) Wilcox, Emma 8                  4) Rabidoux, Zoe 7                
  5 Seekonk Swim and Tennis Club  'A'                           1:43.76   28  
     1) Gagnon, Sadie 7                 2) Deubel, Grace 7                
     3) Biggs, Lucy 8                   4) Schmults, Constance 7          
  6 Highridge Hammerheads  'A'                                  1:52.98   26  
     1) Caldarone, Ella 8               2) Danis, Anna 7                  
     3) McDonald, Sienna S 8            4) Hauk, Rose 8                   
  7 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:58.22   24  
     1) Caldarone, Isabelle 8           2) DiGiacomo, Molly 7             
     3) O'Neill, Lily 7                 4) Tolley, Eve 8                  
 
Event 42  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:25.21      8/2013 , Kendbrin                                 
                         A. McClelland, J. DiGiacomo, W. McClelland, P.Arno
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:37.14   40  
     1) McClelland, Henry 8             2) Scott-Sheldon, Ian 8           
     3) Andrews, Hunter 6               4) Andrews, Tristan 7             
  2 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    1:37.19   34  
     1) Huard, Blake 8                  2) Paroyian, Julian 8             
     3) Chiappetta, Jackson 8           4) Raftery, Brenden 8             
  3 Seekonk Swim and Tennis Club  'A'                           1:54.89   32  
     1) Stock-Guild, Grayson 6          2) Bubier, Evan 6                 
     3) Lindsay, Mateau 8               4) Bengston, Bodhi 7              
 -- Kirkbrae Krocs  'A'                                              DQ  
     1) Lemery, Ryan J 8                2) Hughes, Cormac O 8             
     3) Brown, Holden D 8               4) Richards, Luke D 7             
 
Event 43  Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:10.67      8/2013 , Kendbrin                                 
                         E. DiGiacamo, A. Murray, J. Parjhurst, N. Robinson
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:18.19   40  
     1) Preble, Fallon 10               2) Karlson, Emily 10              
     3) Preble, Cameryn 10              4) Lynch, Amelia 10               
  2 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        1:18.45   34  
     1) Kuncz, Hailey M 9               2) Lindsay, Kelsey M 10           
     3) Ross, Gwen M 10                 4) Feeney, Mackenzie J 10         
  3 Grist Mill Makos  'A'                                       1:22.62   32  
     1) Carvalho, Taegan 9              2) Zexter, Odille 10              
     3) Fallon, Clio 10                 4) Benadouda, Ines 10             
  4 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               1:23.49   30  
     1) Lanzi, Caroline 9               2) Franzoni, Morgan 10            
     3) Blette, Madeline 9              4) Doherty, Kayla 9               
  5 Seekonk Swim and Tennis Club  'A'                           1:25.61   28  
     1) Soliday, Fiona 9                2) Abreu, Addison 10              
     3) Turrene, Lauren 10              4) Galipeau, Catherine 10         
  6 Highridge Hammerheads  'A'                                  1:26.16   26  
     1) Riordan, Molly 9                2) Giorgi, Ella 9                 
     3) Bowen-Woods, Assana 10          4) Giorgi, Ava 9                  
  7 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'B'                        1:28.96   24  
     1) Walmsley, Payton M 10           2) Henderson, Annie K 10          
     3) Fitzgerald, Maddy 10            4) Rodriguez, Rachel P 10         
  8 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    1:32.34   22  
     1) Kotnisz, Natalia 9              2) Ashman, Sophie 10              
     3) Neves, Caroline 9               4) Park, Aida 9                   
  9 Greenwich Club Gators-ZZ  'B'                               1:33.27   18  
     1) Sprague, Catherine 9            2) Quattromani, Lauren 10         
     3) Bradshaw, Ava 10                4) Amaral, Elizabeth 10           
 10 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'C'                        1:37.47   14  
     1) DeMarco, Arielle C 9            2) Hilton, Kate J 9               
     3) Ingle, Annie K 9                4) Belt, Grace A 10               
 11 Grist Mill Makos  'B'                                       1:39.27   12  
     1) Capello, Megan 10               2) Fallon, Lucia 10               
     3) Trendell, Mary-Alice 10         4) Imerson, Kate 9                
 -- Abbott Run Valley Club Waves-NE  'D'                             DQ  
     1) Doucette, Ella C 10             2) Siegel, Lily 10                
     3) Lamora, Jaclyn L 10             4) Bush, Emma C 10                
 -- Kirkbrae Krocs  'A'                                              DQ  
     1) Kilsey, Katherine L 9           2) Richards, Emma H 9             
     3) Roye, Emily A 10                4) McCann, Meghan A 10            
 
Event 44  Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:09.55      8/2013 , Kendbrin                                 
                         J. Bennett, C. Flynn, W.Arone, A. Couto           
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:08.69*  40  
     1) McClelland, Benjamin 9          2) Andrews, Nicholas 10           
     3) Andrews, Timothy 10             4) McClelland, Alexander 10       
  2 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:15.54   34  
     1) Curran, Connor 9                2) Muller, Alex 10                
     3) Lesk, Jared 9                   4) Nelson, Gavin 10               
  3 Greenwich Club Gators-ZZ  'B'                               1:18.51   32  
     1) Kornacki, Ryan 10               2) Lynch, Thomas 10               
     3) Meacham, Griffin 10             4) Sulyma, Alexander 10           
  4 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    1:29.38   30  
     1) Blanchette, Colin 9             2) McPherson, Evan 9              
     3) Ando, Braedon 9                 4) Shave, Kellan 9                
  5 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        1:33.31   28  
     1) Friedland, Devin J 10           2) Neary, Aidan f 9               
     3) Bourke, Ryan 10                 4) Henderson, Sam C 9             
  6 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'B'                        1:36.89   26  
     1) Cornwell, Grayson e 10          2) Julio, Jack G 10               
     3) Magill, Connor J 10             4) Siegel, Ethan 9                
 
Event 45  Girls 11-12 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:01.95      8/2015 , Greenwich                                
                         A. Duffy, G. Macdonald, K. Pavilonis, A. Duffy    
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:03.78   40  
     1) Kling, Audrey 12                2) Delprete, Olivia 12            
     3) Valente, Leah 12                4) Michaud, Emma 11               
  2 Highridge Hammerheads  'A'                                  1:07.60   34  
     1) Hornsleth, Katy 12              2) Nault, Olivia 11               
     3) Daily, Kendra 12                4) Anderson, Samantha 11          
  3 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    1:08.70   32  
     1) Tineo, Ashlyn 12                2) Enos, Shelby 11                
     3) Chiappetta, Katelyn 11          4) Cortes, Andrea 12              
  4 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               1:11.19   30  
     1) Lanzi, Sarah 12                 2) Cotter, Megan 11               
     3) Shen, Catherine 12              4) Cotter, Emma 12                
  5 Seekonk Swim and Tennis Club  'A'                           1:15.12   28  
     1) Hastings, Meghan 11             2) Mahoney, Maggie 12             
     3) Gerardi, Isabella 11            4) Lindsay, Isabella 12           
  6 Grist Mill Makos  'B'                                       1:15.49   26  
     1) Feld, Orla 12                   2) Zexter, Mirabelle 12           
     3) Castano, Isabela 12             4) Higgins, Leila 11              
  7 Fuller Stingrays-NE  'B'                                    1:16.54   24  
     1) Boulris, Olivia 12              2) Neves, Lily 12                 
     3) DiDomenico, Isabela 12          4) Abbruzzese, Abgaill 12         
  8 Kirkbrae Krocs  'A'                                         1:17.78   22  
     1) McCann, Morgan R 12             2) Pereira, Marina R 11           
     3) Brown, Sadie B 12               4) Murphy, Jaylyn M 11            
  9 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        1:18.02   18  
     1) Rodriguez, Reagan J 12          2) Wymes, Charlotte 11            
     3) Walmsley, Rachel S 11           4) Feeney, Sydney D 12            
 10 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:19.49   14  
     1) Breen, Dorothy 12               2) Martel, Abby 11                
     3) Garofano, Eva 11                4) Mungovan, Megan 11             
 11 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'B'                        1:30.05   12  
     1) DiSalvo, Nicole J 11            2) Belt, Olivia L 12              
     3) Wymes, Emma K 12                4) Ruppert, Emma G 12             
 -- Greenwich Club Gators-ZZ  'B'                                    DQ  
     1) Presbrey, Rachel 11             2) Marzilli, Francesca 12         
     3) Chou, Emma 11                   4) Pinkes, Mia 12                 
 -- Grist Mill Makos  'A'                                            DQ  
     1) Huntley, Megan 11               2) Pina, Jayla 11                 
     3) Stone, Garin 12                 4) Peecher, Nellie 11             
 
Event 46  Boys 11-12 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:04.85      8/2015 , Kenbrin                                  
                         J. Bennett, A. Couto, W.Arone, L.Gorham           
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               1:04.96   40  
     1) Hyland, Colin 11                2) Fraser, Jeffrey 12             
     3) Zerva, Nicholas 12              4) Tierney, Mark 12               
  2 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:06.33   34  
     1) Lesk, Gavin 11                  2) Laroche, Max 11                
     3) Arnone, Puck 11                 4) Smith, Mateo 11                
  3 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:08.75   32  
     1) Brita, Nick 12                  2) Brita, Vincent 11              
     3) McClelland, William 11          4) Jarrell, Michael 11            
  4 Grist Mill Makos  'A'                                       1:12.67   30  
     1) Lane, Kellan 12                 2) Patterson, Finn 11             
     3) Trendell, Aidan 12              4) Deering, Spencer 12            
  5 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'B'                       1:14.96   28  
     1) York, Ben 12                    2) Hughes, Parker 11              
     3) Nelson, Connor 12               4) Stover, Ryan 11                
  6 Highridge Hammerheads  'A'                                  1:27.08   26  
     1) Crohan, John 11                 2) Riordan, Patrick 11            
     3) Correia, Jack 11                4) Ducharme, Jack 11              
  7 Greenwich Club Gators-ZZ  'B'                               1:28.99   24  
     1) Farrelly, Jack 12               2) Lopez, Rene 11                 
     3) Sprague, Robert 11              4) Straut, Griffin 11             
  8 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        1:30.08   22  
     1) Ruppert, Connor J 12            2) Bush, Michael D 12             
     3) Wymes, Jack 11                  4) Wymes, Ryan 11                 
 -- Kirkbrae Krocs  'A'                                              DQ  
     1) Diehl, Jackson L 11             2) Brennan, William G 11          
     3) London, Charles L 12            4) Kenyon, Harry M 11             
 
Event 47  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 2:01.81      8/2015 , Kendbrin                                 
                         C. Diehl, T. Couto, S. Diehl, E. Wind             
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       2:03.20   40  
     1) Diehl, Sydni 14                 2) Koelliker, Lara 14             
     3) Hurst, Amy 14                   4) DiGiacomo, Emma 13             
  2 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    2:07.15   34  
     1) Raftery, Jordyn 13              2) Vygoder, Ana 14                
     3) Allen, Amanda 14                4) McGinn, Elizabeth 13           
  3 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               2:13.14   32  
     1) Duffy, Abby 13                  2) Moran, Katie 13                
     3) Pavilonis, Kyra 13              4) Duffy, Lexi 13                 
  4 Kirkbrae Krocs  'A'                                         2:21.83   30  
     1) Matte, Brianna G 13             2) Whealton, Emeline K 14         
     3) Pierce, Melissa L 13            4) Picchioni, Allison E 14        
  5 Grist Mill Makos  'A'                                       2:22.10   28  
     1) Carvalho, Lyla 14               2) Patterson, Isabella 14         
     3) Tortolani, Olivia 13            4) Luu, Raissa 13                 
  6 Highridge Hammerheads  'A'                                  2:30.65   26  
     1) Ouellette, Sarah E 14           2) Cyr, Maggie 13                 
     3) Cayer, Syd M 14                 4) Degnan, Sara 13                
  7 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'B'                        2:49.77   24  
     1) Coutu, Riley C 13               2) Henderson, Ella R 13           
     3) Bush, Olivia M 14               4) Lindsay, Taylor A 13           
  8 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        2:51.76   22  
     1) Stevens, Lily 14                2) Mundy, Sasha y 14              
     3) Bourke, Molly 13                4) Kusumgar, Aashka 14            
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 2:02.37      8/2013 , Grist Mill                               
                         J.Tran, A. Reid, A. Lane, A. Stone                
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:55.41*  40  
     1) Sanchez, Will 13                2) Barton, Andrew 14              
     3) Flynn, Coleman 13               4) Gorham, Luke 13                
  2 Kirkbrae Krocs  'A'                                         2:07.22   34  
     1) Brown, McGovern D 13            2) Archambault, Griffin J 13      
     3) Ocampo, Aidan 14                4) Brennan, Thomas P 13           
  3 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               2:24.16   32  
     1) Doherty, Jack 13                2) Eberson, Philip 14             
     3) McGarry, Matthew 13             4) Harraka, Troy 14               
  4 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'B'                       2:30.19   30  
     1) Silveria, Chris 13              2) Rogers, Blake 14               
     3) Mulller, Eli 13                 4) York, Ethan 14                 
 
Event 49  Girls 15-16 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 2:07.10      8/2015 , Kendbrin                                 
                         A. Vesey, K. Koelliker, K. Wind, S. Hill          
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       2:03.17*  40  
     1) Diehl, Cali 15                  2) Howard, Emily 15               
     3) Couto, Taylor 15                4) Tine, Olivia 15                
  2 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               2:18.99   34  
     1) Cronin, Cameron 15              2) Anderson, Caysea 16            
     3) Barboza, Olivia 15              4) Lanzi, Emma 15                 
 
Event 50  Boys 15-16 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:50.33      8/2015 , Grist Mill                               
                         J. Charpentier, T. Pina, J. Tran, A. Lane         
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:48.95*  40  
     1) Czech, Ben 16                   2) Bloom, Matthew 15              
     3) Chavez, Sam 15                  4) O'Connor, Ethan 15             
  2 Grist Mill Makos  'A'                                       1:49.71*  34  
     1) Stone, Alston 16                2) Lane, Aidan 16                 
     3) Ciannavei, Henry 16             4) Charpentier, Joseph 16         
 
Event 51  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:14.19      8/1999 , Greenwich                                
                         Lamoreaux, Wilson, Falkenberry, Florenz           
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Bearcroft Swim & Tennis Club-NE  'A'                        1:24.28   40  
     1) Coleman, Kate 8                 2) Erwin, Olivia 7                
     3) Tetreault, Annabelle 8          4) Collins, Amelia 8              
  2 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:26.65   34  
     1) Rabidoux, Zoe 7                 2) Wilcox, Emma 8                 
     3) Bradshaw, Isabella 8            4) Amaral, Catherine 8            
  3 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'B'                       1:31.59   32  
     1) DiGiacomo, Molly 7              2) McAdams, Kate 8                
     3) O'Neill, Lily 7                 4) Tolley, Lara 8                 
  4 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:35.12   30  
     1) Tolley, Eve 8                   2) Glassner, Gaby 8               
     3) Laroche, Katharine 8            4) Caldarone, Isabelle 8          
  5 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        1:35.90   28  
     1) Bourke, Emily 8                 2) Cornwell, Helena P 7           
     3) Nault, Julia C 8                4) Ross, Corinne M 7              
  6 Kirkbrae Krocs  'A'                                         1:42.88   26  
     1) Lemery, Elena M 5               2) Pereira, Sofia E 7             
     3) Iacobucci, Samantha 7           4) Graveline, Reese L 7           
  7 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               2:02.35   24  
     1) Foxon, Emma 8                   2) Blette, Chloe 5                
     3) Skurka, Maddison 6              4) Cruise, Emma 8                 
  8 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'B'                        2:04.02   22  
     1) Berard, Brooke A 8              2) Brennan, Sasha 7               
     3) Scott, Caroline 8               4) Bush, Julia G 5                
  9 Highridge Hammerheads  'A'                                  2:22.61   18  
     1) Gobal, Nicole 7                 2) DaRosa, Serena 7               
     3) Oelbaum, Sarah 4                4) Gobal, Samantha 7              
 
Event 52  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:12.46      8/2000                                            
                         Brennan, Boycroft, Johnson, Swan                  
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:20.36   40  
     1) Kornacki, William 8             2) Andrews, Hunter 6              
     3) Andrews, Tristan 7              4) McClelland, Henry 8            
  2 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               1:23.33   34  
     1) Zito, Jarrett 8                 2) Poloski, Dylan 7               
     3) Schonhoff, Jake 8               4) McGarry, Teddy 8               
  3 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:37.95   32  
     1) Dolan, Miles 7                  2) Reynolds, John 8               
     3) Silveria, Jack 7                4) Muller, Charlie 7              
  4 Kirkbrae Krocs  'A'                                         1:39.79   30  
     1) London, Joseph H 7              2) Vrees, Lucas A 6               
     3) London, Daniel W 7              4) Frechette, Evan M 6            
  5 Greenwich Club Gators-ZZ  'B'                               1:43.55   28  
     1) Wysor, Eli 6                    2) Akhtar, Mikael 8               
     3) Hochhauser, Joshua 7            4) Straut, Aidan 7                
  6 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'B'                               1:46.74   26  
     1) Blette, Harrison 8              2) DeFusco, Quinn 6               
     3) Monterio, Carter 7              4) Tierney, John 7                
  7 Grist Mill Makos  'A'                                       1:57.45   24  
     1) Blish, Jackson 8                2) Rossi, Leo 6                   
     3) Saidj, Lunis 7                  4) Castano, Tomas 7               
  8 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        2:08.23   22  
     1) Kuncz, Ryan 7                   2) Goodrich, Nathan J 7           
     3) Rodriguez, Reece D 7            4) Simpson, Shane E 7             
  9 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    2:25.64   18  
     1) Chase, Adrian 8                 2) Valenta, Keaghan 6             
     3) Rafter, Matthew 7               4) Kotnisz, Krzysztof 6           
 
Event 53  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 58.80      8/1977                                              
                       Montming, Joesphson, Natal, Chera                 
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:07.77   40  
     1) Preble, Cameryn 10              2) Preble, Fallon 10              
     3) Karlson, Emily 10               4) Lynch, Amelia 10               
  2 Greenwich Club Gators-ZZ  'B'                               1:13.43   34  
     1) Reikhrud, Lauren 10             2) Amaral, Elizabeth 10           
     3) Quattromani, Lauren 10          4) Marzilli, Rachel 9             
  3 Bearcroft Swim & Tennis Club-NE  'A'                        1:18.38   32  
     1) Wells, Megan 10                 2) Sullivan, Molly 10             
     3) Burns, Taylor 10                4) Egan, Ava 9                    
  4 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        1:20.56   30  
     1) Rodriguez, Rachel P 10          2) Ingle, Annie K 9               
     3) Belt, Grace A 10                4) Kuncz, Hailey M 9              
  5 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               1:24.23   28  
     1) Monteiro, Lauren 9              2) DeFusco, Kiley 9               
     3) Chofay, Chloe 9                 4) Clark, Merinda 10              
        4.11  1:20.12                                                      
  6 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'B'                        1:25.64   26  
     1) Hilton, Kate J 9                2) Berard, Madison M 9            
     3) Bush, Emma C 10                 4) Doucette, Ella C 10            
  7 Greenwich Club Gators-ZZ  'C'                               1:26.80   24  
     1) Medeiros, Madeline 9            2) Sprague, Catherine 9           
     3) Wolfgang, Isabel 9              4) Reikhrud, Karina 9             
  8 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    1:29.53   22  
     1) Boulris, Addison 9              2) Decarvalho, Amanda 9           
     3) Santilli, Katelyn 9             4) Kao, Selina 9                  
  9 Grist Mill Makos  'A'                                       1:33.91   18  
     1) Trendell, Mary-Alice 10         2) Irons-Nobrega, Molly 9         
     3) Capello, Megan 10               4) Fallon, Clio 10                
 10 Kirkbrae Krocs  'A'                                         1:51.53   14  
     1) Diehl, Madison L 9              2) Sluter, Gabriella O 10         
     3) Bliss, Gabriella J 9            4) Mandeville, Leah A 10          
 -- Highridge Hammerheads  'A'                                 X1:28.21  
     1) Ackerman, Isabella 10           2) Olley, Alexandra 10            
     3) DaRosa, Adrianna 9              4) Crohan, Caylin 9               
 
Event 54  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 58.30      8/1977                                              
                       Ward, McDonough, Robinson, Giglio                 
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                                 58.91   40  
     1) McClelland, Alexander 10        2) Andrews, Nicholas 10           
     3) Andrews, Timothy 10             4) Lynch, Thomas 10               
  2 Greenwich Club Gators-ZZ  'B'                               1:06.58   34  
     1) Sulyma, Alexander 10            2) Meacham, Griffin 10            
     3) McClelland, Benjamin 9          4) Kornacki, Ryan 10              
  3 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:09.43   32  
     1) Hughes, Hunter 10               2) Breen, Thomas 10               
     3) Bennett, Graham 9               4) Martel, Ben 10                 
  4 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               1:13.47   30  
     1) Pomfret, Ian 10                 2) Eberson, Daniel 10             
     3) Railey, Tristan 10              4) Ocampo, Patrick 10             
  5 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        1:17.61   28  
     1) Friedland, Devin J 10           2) Magill, Connor J 10            
     3) Cornwell, Grayson e 10          4) Julio, Jack G 10               
  6 Greenwich Club Gators-ZZ  'C'                               1:25.99   26  
     1) Presbrey, Evan 9                2) Thompson, Atticus 10           
     3) Hochhauser, Samuel 10           4) Akhtar, Omar 10                
  7 Fuller Stingrays-NE  'B'                                    1:26.68   24  
     1) Cuellar, Lukas 10               2) Esteves-Hinz, Johannes 9       
     3) Cordova, Derek 9                4) Dorion, Samuel 9               
  8 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'B'                        1:35.71   22  
     1) Goodrich, Ben M 9               2) Siegel, Ethan 9                
     3) Simpson, Brendan J 9            4) Kusumgar, Ishaan 10            
  9 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    2:00.50   18  
     1) Johnstad, Nathan 9              2) Sett, Shreyaan 10              
     3) Racine, Garrett 9               4) Huard, Grant 9                 
 -- Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'B'                      X1:26.63  
     1) Dolan, Blake 9                  2) Taylor, Fin 10                 
     3) Clegg, Matthew 9                4) Got, Brighton 10               
 -- Bearcroft Swim & Tennis Club-NE  'A'                       X1:31.32  
     1) Collins, Andrew 9               2) Colella, Nicholas 10           
     3) Ribeiro, Lucas 10               4) Coleman, Connor 10             
 
Event 55  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:56.10      8/1979                                            
                         Montming, Natal, Josephson, Ly                    
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:58.80   40  
     1) Duvel, Elizabeth 12             2) Tine, Ava 12                   
     3) Cobrey, Holly 12                4) Curran, Reilly 12              
  2 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        2:01.52   34  
     1) McMath, Taylor J 12             2) Burns, Megan E 12              
     3) Laprade, Mallory L 11           4) Friedland, Chelsie T 12        
  3 Seekonk Swim and Tennis Club  'A'                           2:03.40   32  
     1) Groves, Ruby 12                 2) Turrene, Caroline 12           
     3) Mignacca, Amelia 12             4) Stock-Guild, Finley 11         
  4 Grist Mill Makos  'A'                                       2:16.49   30  
     1) Zexter, Mirabelle 12            2) Higgins, Leila 11              
     3) Castano, Isabela 12             4) Pina, Jayla 11                 
  5 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'B'                       2:20.76   28  
     1) Martel, Abby 11                 2) Garofano, Eva 11               
     3) Garofano, Ana 12                4) Arnone, Lulu 11                
  6 Greenwich Club Gators-ZZ  'B'                               2:24.01   26  
     1) Presbrey, Rachel 11             2) Siedliski, Madison 11          
     3) Hochhauser, Sarah 12            4) Marzilli, Francesca 12         
  7 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'B'                        2:26.12   24  
     1) Rodriguez, Reagan J 12          2) Wymes, Charlotte 11            
     3) Wymes, Emma K 12                4) Walmsley, Rachel S 11          
  8 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               2:33.22   22  
     1) Hyland, Alexis 12               2) Carlmark, Jennifer 11          
     3) Foxon, Sophia 11                4) Cruise, Lily 11                
  9 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'C'                        2:38.27   18  
     1) Ruppert, Emma G 12              2) Belt, Olivia L 12              
     3) Feeney, Sydney D 12             4) McMichael, Maggie 11           
 10 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    2:47.52   14  
     1) Curti, Sarah 11                 2) Grant, Leah 12                 
     3) Deslauriers, Lundyn 11          4) Park, Reina 11                 
 -- Highridge Hammerheads  'A'                                 X2:42.26  
     1) Medeiros, Veronica 11           2) Hildago, Ella 11               
     3) Young-Ondrasek, Hanna 12        4) Robichaud, Julia 12            
 -- Greenwich Club Gators-ZZ  'C'                                    DQ  
     1) Shaughnessy, Lily 11            2) Scott-Sheldon, Eva 12          
     3) Barrett, Summer 11              4) Ellis, Brooke 11               
 -- Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                                    DQ  
     1) Michaud, Emma 11                2) Kling, Audrey 12               
     3) Pinkes, Mia 12                  4) Valente, Leah 12               
 
Event 56  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:55.78      8/1997 , Grist Mill                               
                         Ernst, Silva, Tiziani, Fisher                     
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       2:01.85   40  
     1) O'Connor, Zachary 12            2) Feng, Harry 11                 
     3) Snow, Colby 12                  4) Smith, Mateo 11                
  2 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               2:08.33   34  
     1) Jarrell, Michael 11             2) Brita, Vincent 11              
     3) McClelland, William 11          4) Brita, Nick 12                 
  3 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'B'                       2:16.45   32  
     1) Lesk, Gavin 11                  2) Nelson, Connor 12              
     3) Hughes, Parker 11               4) Laroche, Max 11                
  4 Bearcroft Swim & Tennis Club-NE  'A'                        2:19.66   30  
     1) Wells, Gavin 12                 2) Egan, John 12                  
     3) Sutula, Seamus 12               4) Coleman, Nathan 12             
  5 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        2:25.78   28  
     1) Bush, Michael D 12              2) Wymes, Jack 11                 
     3) Ruppert, Connor J 12            4) Monahan, Colin X 12            
  6 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               2:31.13   26  
     1) Zerva, Stephen 11               2) Haczynski, James 12            
     3) Schonhoff, Zach 11              4) McGinn, David 11               
  7 Greenwich Club Gators-ZZ  'B'                               2:33.22   24  
     1) Lopez, Rene 11                  2) Straut, Connor 11              
     3) Straut, Griffin 11              4) Farrelly, Jack 12              
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:48.03      8/1997                                            
                         Godfrey, Marshall, Dillon                         
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               1:57.78   40  
     1) Harrison, Adriana 14            2) Zito, Kheara 14                
     3) Melnychuk, Alli 13              4) Shen, Caroline 14              
  2 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:58.65   34  
     1) Koelliker, Lara 14              2) Warr, Cassandra 14             
     3) Robinson, Noelle 13             4) Wind, Ellie 14                 
  3 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               1:58.97   32  
     1) Duffy, Abby 13                  2) Duffy, Lexi 13                 
     3) Cava, Genevieve 13              4) Marzilli, Leah 14              
  4 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'A'                        2:10.00   30  
     1) Lindsay, Taylor A 13            2) Frampton, Blaisedel E 13       
     3) Regan, Emily D 14               4) Lewis, Lily H 14               
  5 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'B'                               2:10.04   28  
     1) DeStefano, Katerina 13          2) Durkin, Maddie 13              
     3) Railey, Gabby 13                4) Dion, Abby 14                  
  6 Fuller Stingrays-NE  'A'                                    2:11.06   26  
     1) Kisiel, Dryanna 14              2) Paris, Felicity 13             
     3) DaCosta, Domenica 13            4) Cuellar, Camila 13             
  7 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'B'                       2:20.82   24  
     1) Coyne, Meghan 13                2) Fisher, Alice 13               
     3) Wolski, Alexandra 14            4) Mungovan, Molly 14             
  8 Abbott Run Valley Club Waves-NE  'B'                        2:21.64   22  
     1) Stevens, Lily 14                2) Mundy, Sasha y 14              
     3) Henderson, Ella R 13            4) Coutu, Riley C 13              
  9 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'C'                               2:28.51   18  
     1) Lachance, Lily 13               2) Anderson, Adah 14              
     3) Currie, Rebecca 14              4) Cronin, Molly 13               
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:42.28      8/2003 , Grist Mill                               
                         Silva, Fisher, Ernst, Tiziani                     
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:48.37   40  
     1) Arnone, Will 13                 2) Couto, Andrew 13               
     3) Barton, Andrew 14               4) Bennett, Jackson 13            
  2 Greenwich Club Gators-ZZ  'A'                               2:07.44   34  
     1) Straut, Ryan 13                 2) Perrone, CJ 14                 
     3) Miranda, Sean 13                4) Thompson, Olin 13              
  3 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               2:08.72   32  
     1) Goddard, Evan 13                2) McGinn, Andrew 13              
     3) Eberson, Philip 14              4) Barboza, Adam 13               
  4 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'B'                       2:31.35   30  
     1) Alexander, David 14             2) Song, Eric 13                  
     3) Silveria, Will 13               4) Marotti, Michael 14            
 -- Grist Mill Makos  'A'                                      X1:58.82  
     1) Capobianco, David 13            2) Trendell, Elliott 14           
     3) Alves, Benjamin 13              4) Benadouda, Yanis 13            
 -- Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'B'                                    DQ  
     1) Bundy, Scott 14                 2) O'Connell, Todd 14             
     3) Evers, Christian 14             4) Elliot, Conner 13              
 
Event 59  Girls 15-16 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:48.92      8/2008 , Sher-Le-Mon                              
                         Wood, Iosue, Boebinger, Zeiger                    
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       2:06.19   40  
     1) D'Antuono, Amara 15             2) Duvel, Kayla 15                
     3) Koelliker, Katia 16             4) Rose, Ainsley 15               
  2 Grist Mill Makos  'A'                                       2:11.77   34  
     1) Fournier, Haley 15              2) Castano, Sophia 15             
     3) Enos, Caroline 15               4) Broadmeadow, Erin 15           
 
Event 60  Boys 15-16 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:36.72      8/2005 , Grist Mill                               
                         Silva, Fisher, Ernst, Creamer                     
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendbrin Swim and Tennis Club-NE  'A'                       1:47.24   40  
     1) Mungovan, Andrew 16             2) Feng, Troy 15                  
     3) Bloom, Matthew 15               4) Chavez, Sam 15                 
  2 Sher-Le-Mon Swim Club-NE  'A'                               2:01.47   34  
     1) Hayden, Connor 16               2) Mullaney, Dan 15               
     3) Melnychuk, Matthew 16           4) Corio, Ryan 15                 
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 60                    
 
  1. Kendbrin Swim and Tennis Club       925   2. Abbott Run Valley Club Waves        751
  3. Greenwich Club Gators               742   4. Fuller Stingrays                    574
  5. Sher-Le-Mon Swim Club               535   6. Grist Mill Makos                    459
  7. Kirkbrae Krocs                      373   8. Seekonk Swim and Tennis Club        368
  9. Highridge Hammerheads               281  10. Bearcroft Swim & Tennis Club        230
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 60                     
 
  1. Kendbrin Swim and Tennis Club      1232   2. Greenwich Club Gators               757
  3. Sher-Le-Mon Swim Club               601   4. Fuller Stingrays                    432
  5. Grist Mill Makos                    427   6. Kirkbrae Krocs                      392
  7. Abbott Run Valley Club Waves        256   8. Seekonk Swim and Tennis Club        216
  9. Bearcroft Swim & Tennis Club        170  10. Highridge Hammerheads               111